Blog

Kameraman na svadbu IV.

KOĽKÝCH KAMERAMANOV POTREBUJETE?

Na túto otázku existuje jednoduchá odpoveď. Zavrite na chvíľu oči a predstavte si, ako v deň D počas obradu stojíte spolu s vašim nastávajúcim pred oltárom. Z koľkých uhlov si viete túto chvíľu predstaviť?

Samozrejme, že veľakrát stačí aj jeden kameraman. Avšak, počas obradu a situácií, kedy sa nebude môcť voľne pohybovať po priestore, bude ako jeden divák v priestore. Jeden kameraman viac ako jeden uhol daného momentu nenatočí. Vo výsledku sa preto častejšie stáva, že sa dlho pozeráme na záber len z jedného uhla. Takéto spracovanie sa môže rýchlo zunovať.

Aj keď sa dá dosiahnuť pekný výsledok s jedným kameramanom, nie je to vždy najlepším riešením. Dve oči vidia vždy viac ako jedno. To isté platí aj pre kamery.
Keď využijete viac kameramanov, každá situácia viac vynikne. Kedže situácia je natočená z viacerých uhlov, tak aj výsledok je dynamicky prestrihávaný podľa potreby. To sa samozrejme pozitívne odrazí aj na kvalite výsledného videa.
Navyše, kamerová technika raz za čas nepredvídateľne zlyhá. Ak sa to stane počas obradu jedinému kameramanovi, nikto túto chvíľu už nenatočí a situáciu nezachráni. V prípade, že máte kameramanov viac, nie je takáto situácia kritická a zachytia ju ďalší kameramani.

Naopak, ak vám niekto ponúkne viac ako troch kameramanov, je to už väčšinou na škodu. Za svadobné video si poriadne priplatíte, v záberoch častokrát uvidíte pobiehať jedného z kameramanov a prítomnosť viacerých filmárov môže pôsobiť rušivo aj pre samotný priebeh svadobného dňa. Väčšinou platí, že viac ako troch kameramanov nepotrebujete, pokiaľ teda nechystáte kráľovskú svadbu.

My v Tochichi si uvedomujeme, že každý očakáva od výsledku niečo iné. Preto sme nastavili naše svadobné balíčky tak, aby každý dostal taký počet kameramanov, aký potrebuje.
V skratke sa dá povedať, že mať len jedného kameramana nie je chybou. Ak ich však máte viac, zvýšite kvalitu výsledného videa a aj sa ochránite pred neočakávanými problémami.

Ako ďalej postupovať pri hľadaní kameramana na svadbu sa dočítate v našom ďalšom článku Kameraman na svadbu Časť 5 - Kvalita

Autor: Brian Blan
Tochichi.sk