Blog

Kameraman na svadbu III.

AKÝ BY MAL BYŤ VÁŠ KAMERAMAN?

Od vášho budúceho kameramana očakávajte len ten najlepší, a najzodpovednejší prístup.
Ide o jeden z najdôležitejších dní vo vašom živote o ktorom možno už dlho snívate a nepochybne ho aj dlho plánujete. Nerobte kompromisy.
Keď ste sa už rozhodli objednať profesionálneho kameramana, dbajte, aby ste boli naladení na rovnakú vlnovú dĺžku.
Hľadajte kameramana alebo firmu, ktorá to s vašim svadobným videom myslí vážne.
Hľadajte tých, čo budú odhodlaní pretvoriť video vášho svadobného dňa na rozprávku, ktorá vás dojme k slzám aj dlhé roky po svadbe.
Neváhajte si prezrieť naše portfólio svadobných rozprávok.

Najdôležitejšie vlastnosti

Trvajte na tom, aby vami zvolená osoba ctila dochvíľnosť. Znakom nedochvíľneho prístupu je už prvá emailová komunikácia, alebo čas kameramanovho príchodu na osobné stretnutie.
Preverte ho. Nechcete predsa, aby meškal aj na natáčanie vašej svadby.

Preverte jeho dostupnosť. Ak máte informáciu, že kameraman má v ten víkend, keď sa koná vaša svadba ešte ďalšiu svadbu, tak to nie je dobré znamenie.
Je takmer nemožné a nepopulárne točiť viac ako jednu svadbu za víkend. V praxi to znamená, že pravdepodobne tento kameraman, či firma vytvára svadby ako na bežiacom páse. V takom prípade sa môžete s dobrou kvalitou rozlúčiť.

Najdôležitejšou vlastnosťou je však zodpovednosť. Tá oddeľuje skutočných profesionálov od profesionálnych amatérov.
Sám kameraman sa musí stavať k vášmu svadobnému dňu so zodpovednosťou takou, akoby sa jednalo o svadbu jeho vlastnú. Už dopredu si vypýta od vás harmonogram vašej svadby a bude sa snažiť všetko vykomunikovať tak, aby ste sa už tesne pred svadbou mohli sústrediť na dôležitejšie veci. Kameraman si musí byť vedomý svojej dôležitej úlohy počas vášho svadobného dňa a zodpovedne si začať plniť svoje povinnosti ešte skôr ako svadba vôbec začne.

S kameramanom, ktorý ctí vyššie uvedené vlastnosti sa nemôžete popáliť. Ľudský a priateľský prístup je samozrejme neoceniteľným bonusom navyše.

Ako ďalej postupovať pri hľadaní kameramana na svadbu sa dočítate v našom ďalšom článku Kameraman na svadbu Časť 4 - Koľkých kameramanov potrebujem?

Autor: Brian Blan
Tochichi.sk